BIOFER Żelazo o zwiększonym wchłanianiu 80 tabletek

Dodaj recenzję:
 • A6418
 • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
 • szt.
 • 27,97 zł 19,98 zł
 • Uwaga! Wysyłka za darmo kurierem już od 49 zł

Opis produktu BIOFER Żelazo o zwiększonym wchłanianiu 80 tabletek

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

BIOFER®
Suplement diety
ŻELAZO O ZWIĘKSZONYM WCHŁANIANIU

Rola żelaza w organizmie:

Żelazo to jeden z najważniejszych mikroelementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest istotnym składnikiem hemoglobiny transportującej tlen do komórek całego ciała, wspomaga układ odpornościowy, korzystnie wpływa na sprawność umysłową oraz pomaga zmniejszyć uczucie zmęczenia i znużenia. Zazwyczaj dobrze zbilansowana dieta dostarcza wystarczającej ilości żelaza. W dzisiejszych czasach jednak mamy coraz mniej czasu na przygotowywanie pełnowartościowych i urozmaiconych posiłków. Zmniejszona zawartość żelaza przyjmowanego z pożywieniem oznacza, że coraz więcej ludzi potrzebuje żelaza w postaci suplementów diety. Większe ilości tego pierwiastka potrzebne są także w okresach szczególnego zapotrzebowania na żelazo, np. w czasie ciąży, karmienia piersią, intensywnego uprawiania sportów wytrzymałościowych, czy podczas regularnego oddawania krwi.

Biofer® to suplement diety marki Pharbio, przeznaczony dla osób z niedoborem żelaza w diecie. Produkt zawiera unikatową kompozycję dwóch rodzajów żelaza: żelazo HEMOWE (bioorganiczne, obecne w produktach pochodzenia zwierzęcego) i NIEHEMOWE (organiczne, znajdujące się w produktach pochodzenia roślinnego). Dzięki temu jest dobrze przyswajalny i dobrze tolerowany. Badania kliniczne potwierdzają, że Biofer® jest lepiej absorbowany niż preparaty ze związkami żelaza nieorganicznego, a jednocześnie charakteryzuje się bardzo dobrą tolerancją.
Preparat Biofer® jest polecany kobietom, które zamierzają zajść w ciążę, ciężarnym oraz karmiącym piersią, u których żelazo jest jednym z najważniejszych mikroelementów, jakie powinny być suplementowane. Biofer® jest też szczególnie polecany osobom, które nieprawidłowo się odżywiają (stosują źle zbilansowane diety odchudzające, ubogie w naturalne żelazo, lub spożywają żywność wysoko przetworzoną typu „fast food”). Zapotrzebowanie na żelazo dotyczy również kobiet, u których występują obfite miesiączki, nastolatków będących w okresie wzrostu, osób starszych, osób o zwiększonej aktywności fizycznej i umysłowej oraz krwiodawców.

Zalecana porcja do spożycia:

 • kobiety w ciąży 2-3 tabletki dziennie
 • pozostali 1-2 tabletki dziennie

Zalecana porcja może być przyjeta na raz (np. wieczorem) lub podzielona.

Biofer® szczególnie zaleca się:

 • Kobietom, które podczas miesiączkowania są narażone na duże ubytki żelaza, a w pierwszej kolejności kobietom, u których występują obfite miesiączki. Preparat pomaga utrzymać prawidłowy poziom produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny.
 • Dawcom krwi – w celu utrzymania odpowiedniego poziomu żelaza we krwi.
 • Osobom starszym – w celu prawidłowego funkcjonowania organizmu.
 • Osobom nie odżywiającym się prawidłowo w tym także tym, którzy spożywają duże ilości żywności przetworzonej typu „fast food”, wszystkim stosującym diety odchudzające i oczyszczające organizm, diety ubogie w żelazo.
 • Nastolatkom, u których w fazie wzrostu zaczyna zwiększać się zapotrzebowanie na żelazo.
 • Osobom, które są bardzo aktywne fizycznie i umysłowo.


Skład:

1 tabletka zawiera 9 mg żelaza.
Wartość odżywcza 1 tabletki: proteiny 0,3g, węglowodany 0,07 g, tłuszcz 0,004 g; wartość energetyczna: 6,7 kJ (1,6 kcal).