Collaflex 120 kapsułek

Dodaj recenzję:
  • A8389
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 70,72 zł 54,40 zł
  • Uwaga! Wysyłka za darmo kurierem już od 49 zł

Opis produktu Collaflex 120 kapsułek

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Collaflex duopack, 120 kapsułek

Skład:

BioCell Collagen® (hydrolizowane składniki macierzy międzykomórkowej tkanki chrzęstnej: kolagen typu II, siarczan chondroityny, kwas hialuronowy), żelatyna (składnik otoczki), witamina C (kwas L-askorbinowy), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), dwutlenek tytanu (barwnik). BioCell Collagen® jest zastrzeżonym znakiem towarowym BioCell Technology LLC.


Collaflex zawiera 3 najważniejsze składniki tkanki chrzęstnej w proporcjach występujących naturalnie w organiźmie:

1. Kolagen typu II jest odpornym na rozciąganie białkiem tkanki łącznej. Stanowi główny składnik chrząstek i ścięgien oraz odpowiada za utrzymanie odpowiedniej elastyczności skóry. Kolagen tworzy swoiste rusztowanie, w którym zatopione są pozostałe składniki chrząstki stawowej - głównie kwas hialuronowy oraz chondroityna.

2. Kwas hialuronowy jest wielocząsteczkowym związkiem należącym do rodziny glikozaminoglikanów. Szczególną właściwością kwasu hialuronowego jest wiązanie dużych ilości cząsteczek wody. Dzięki temu kwas hialuronowy pomaga zachować odpowiednie nawilżenie, sprężystość i elastyczność tkanki łącznej.

3. Chondroityna jest trzecim najważniejszym związkiem tworzącym macierz tkanki chrzęstnej. Jest także składnikiem budulcowym do syntezy nowych struktur chrząstki. Jest związkiem wysokocząsteczkowym o złożonej budowie i z tego względu jego absorbcja z przewodu pokarmowego do krwi jest utrudniona. Aby zwiększyć przyswajalność tego składnika konieczne jest przekształcenie go w cząstki o mniejszej masie, które mogą być wchłaniane w jelicie cienkim.


Dawkowanie:

1 kapsułka dwa razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. 

Dawkowanie (dorośli): 1 kapsułka dwa razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia. 

Dawkowanie (dzieci): Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci.

Dawkowanie (noworodki): Preparat nie jest przeznaczony dla noworodków.


Uwagi:
Ekonomiczne opakowanie wystarczające na dwa miesiące kuracji.