Doppelherz Aktiv Mocny Wzrok, 30 kapsułek

Dodaj recenzję:
  • A9149
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 18,98 zł 14,60 zł
  • Uwaga! Wysyłka za darmo kurierem już od 49 zł

Opis produktu Doppelherz Aktiv Mocny Wzrok, 30 kapsułek

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Nazwa: Doppelherz aktiv Mocny Wzrok
Postać: kaps.
Dawka: -
Opakowanie: 30 kaps.
Skład: owoc borówki czernicy sproszkowany (Vaccinium myrtillus), bioflawonoidy cytrusowe, estry luteiny (wyciąg z kwiatów aksamitki), tlenek cynku (źródło cynku), palmitynian retinylu (wit. A), olej sojowy, żelatyna, tłuszcz sojowy, glicerol (substancja utrzymująca wilgotność), lecytyna sojowa, wosk pszczeli, tlenki i wodorotlenki żelaza (barwnik). Masa 1 kaps.: 1,18 g.Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera: Ilość% ZDS*Owoc borówki czernicy300 mgnie dotyczyBioflawonoidy cytrusowe  30 mgnie dotyczyLuteina   3 mgnie dotyczyCynk    3 mg20%Witamina A (retinol)400 μg50%* procent realizacji zalecanego dziennego spożycia (ZDS)
Działanie: Antocyjany zawarte w owocach borówki czernicy wpływają na poprawę mikrokrążenia w gałce ocznej, co zwiększa jej dotlenienie i dopływ substancji odżywczych. Umożliwiają szybsze dostosowanie oczu do zmiennych warunków oświetlenia (po zmroku, przy zmiennym natężeniu światła). Ma to wpływ na zwiększanie obszaru widzenia i poprawę ostrości wzroku.Wpływ składników zawartych w czarnych jagodach na proces widzenia stwierdzono podczas II wojny światowej. Piloci RAF spożywający znaczne ilości przetworów z czarnych jagód notowali wyraźną poprawę ostrości wzroku, szczególnie podczas nocnych lotów.Bioflawonoidy cytrusowe zwiększają szczelność i elastyczność drobnych naczyń krwionośnych (naczyń włosowatych) w oku, w tym w siatkówce.Witamina A przyspiesza regenerację purpury wzrokowej – barwnika odpowiedzialnego za widzenie po zmroku.Luteina odgrywa ważną rolę w ochronie siatkówki przed zmianami wywołanymi przez  promieniowanie UV oraz wolne rodniki. Nie jest produkowana w organizmie i musi być dostarczana z pożywieniem. W znaczniejszych ilościach występuje w zielonych warzywach,  np. w sałacie.Cynk jest składnikiem mineralnym, który najaktywniej gromadzony jest w oku i współuczestniczy w reakcjach biochemicznych zachodzących w procesie widzenia.
Dawkowanie: Zażywać jedną kapsułkę dziennie podczas posiłku lub zaraz po posiłku, popijając wystarczającą ilością płynu. Nie  rozgryzać.