INTENSON Kozieradka mielona 250g

Dodaj recenzję:
  • A13750
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 7,67 zł 5,90 zł
  • Uwaga! Wysyłka za darmo kurierem już od 49 zł

Opis produktu INTENSON Kozieradka mielona 250g

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

INTENSON Kozieradka mielona

Kozieradka to małe twarde nasionka strąków rośliny przypominającej fasolę. Kozieradka charakteryzuje się ciepłym i przenikliwym bukietem, który staje się bardziej wyrazisty, gdy nasiona są lekko uprażone (przy zbyt długim prażeniu nasiona staną się gorzkie w smaku). Kozieradka wydziela ostry cierpki zapach a jej smak jest wyrazisty, aromatyczny, słodko-gorzki. Podnosi walory smakowe w wielu mieszankach przyprawowych.

Kozieradka ma działanie przeciwzapalne i osłaniające na błonę śluzową przewodu pokarmowego, a także na skórę (choroba wrzodowa, stany zapalne skóry: czyraki, egzemy, ropnie).
Kozieradka obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Przypisuje się jej także właściwości przeciwzapalne, rozkurczowe, żółciopędne, poprawiające samopoczucie, pobudzające wydzielanie soku trzustkowego, żołądkowego i jelitowego, moczopędne.

Sposób użycia
Stosować jako przyprawę, szczególnie do pikantnych dań z cielęciny, baraniny, drobiu i ryb. Doskonale pasuje także do salat, ziemniaków, pomidorów i innych dań warzywnych.

Składniki
100% kozieradka mielona