OLIMP Hydrolit o smaku malinowym 10 saszetek

Dodaj recenzję:
  • A5828
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 16,71 zł 12,85 zł
  • Uwaga! Wysyłka za darmo kurierem już od 49 zł

Opis produktu OLIMP Hydrolit o smaku malinowym 10 saszetek

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

Hydrolit jest to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Zawiera cukry i substancję słodzącą. Preparat w postaci proszku, który po rozpuszczeniu w wodzie stosuje się jako doustny płyn nawadniający do postępowania dietetycznego w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, w których istnieje ryzyko odwodnienia organizmu podczas biegunki i wymiotów.
Jest to produkt nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, którego skład jest zgodny z zaleceniami ESPGHAN (Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci).

Składniki:
glukoza bezwodna, maltodekstryna, cytrynian sodu, kwas cytrynowy, chlorek sodu, chlorek potasu, aromaty, acesulfam K – substancja słodząca.

Preparat przeznaczony:
dla dzieci powyżej 3 roku życia, młodzieży i dorosłych do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i/lub przy wymiotach, w celu uzupełniania płynów i składników mineralnych

Ważna informacja:
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Wyprodukowano bez użycia białka mleka, laktozy i glutenu.

Środki ostrożności i przeciwskazania:
Produktu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy przekraczać porcji preparatu proponowanej do spożycia. Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym i nie należy go stosować jako jedynego źródła pożywienia. Nie stosować pozajelitowo. Przeciwskazaniem do stosowania produktu jest słaba wydolność nerek, wstrząs hemodynamiczny oraz niedrożność jelit.

Dawkowanie:
Zawartość saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Podawać schłodzone. Sporządzonego roztworu nie należy dosładzać.