PROVAG, 10 kapsułek

Dodaj recenzję:
  • A1245
  • Dostępność: Oczekujemy na dostawę Oczekujemy na dostawę
  • szt.
  • 25,35 zł 19,50 zł
  • Uwaga! Wysyłka za darmo kurierem już od 49 zł

Opis produktu PROVAG, 10 kapsułek

Rekomendacje dostarcza Ceneo.pl

PROVAG, 10 kapsułek

Skład:

Substancja aktywna: 1 miliard liofilizowanych szczepów bakterii kwasu mlekowego w następujących proporcjach: 50% Lactobacillus gasseri 57C, 25% Lactobacillus fermentum 57A, 25% Lactobacillus plantarum 57B.

Działanie:

Preparat prOVag zawiera żywe pałeczki kwasu mlekowego, które dzięki swoim silnym właściwościom probiotycznym korzystnie wpływają na mikroflorę układu moczowo- płciowego kobiet. Naturalna flora bakteryjna pochwy składa się przede wszystkim z pałeczek kwasu mlekowego (rodzaj Lactobacillus). Produkują one nadtlenek wodoru, który działa antybakteryjnie oraz kwas mlekowy, który odpowiada za utrzymanie właściwego odczynu pH. Prawidłowa wydzielina pochwy posiada kwaśny odczyn, który hamuje wzrost drobnoustrojów chorobotwórczych odpowiedzialnych za rozwój stanów zapalnych układu moczowo-płciowego. Spadek liczby pałeczek kwasu mlekowego stwarza ryzyko rozwoju stanów zapalnych pochwy. Równowaga mikrobiologiczna pochwy może zostać zaburzona przez takie czynniki jak: krwawienie miesiączkowe, ciąża, klimakterium, stosowanie środków antykoncepcyjnych, antybiotykoterapia, częste korzystanie z basenów oraz zwyczaje higieniczne takie jak np. częste stosowanie irygacji dopochwowych, tamponów. Preparat prOVag pomaga przywrócić właściwą fizjologiczną florę układu moczowo- płciowego oraz utrzymuje właściwe pH pochwy, które hamuje wzrost drobnoustrojów patogennych.

Wskazania:

Preparat prOVag stosuje się wspomagająco w celu przywrócenia i/lub uzupełnienia prawidłowej flory układu moczowo - płciowego oraz utrzymania właściwego pH pochwy. Można go stosować pomocniczo w zapobieganiu infekcjom grzybiczym i bakteryjnym układu moczowo - płciowego, wspomagająco w leczeniu stanów zapalnych pochwy (w tym również podczas leczenia upławów) oraz w trakcie i po leczeniu lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi i przeciwgrzybiczymi. Preparat prOVag zaleca się szczególnie:- wspomagająco w trakcie i / lub po kuracjach antybiotykowych w celu odbudowania właściwej flory bakteryjnej układu moczowo - płciowego,- wspomagająco w trakcie i po kuracji metronidazolem oraz kotrimoksazolem,- wspomagająco w trakcie i po leczeniu bakteryjnego i/lub grzybiczego zakażenia pochwy,- wspomagająco przy wtórnych i nawracających zakażeniach bakteryjnych i grzybiczych układu moczowo- płciowego,- w okresie okołomenopauzalnym (klimakterium),- po okresie połogu,- kobietom w trakcie i po menstruacji,- kobietom przed i po zabiegach chirurgicznych w obrębie układu moczowo- płciowego,- kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z jacuzzi i solarium.